Albánčina Angličtina Arábčina Arménčina Bieloruština Bulharčina Čeština Čínština Dánčina Fínčina Flámčina Francúzština Gréčtina Hebrejčina Holandčina Chorvatčina Japončina Kórejčina Latinčina Macedončina Maďarčina Moldavčina Mongolčina Nemčina Nórčina Perzština Polština Portugalčina Rumunčina Ruština Slovenčina Slovinčina Srbčina Španielčina Švédčina Taliančina Thajčina Thajčina Turečtina Ukrajinčina Vietnamčina

Ponúkame

  • Konzultácieposkytujeme bezplatne
  • Aj do 24 hodínstíhame urgentné termíny
  • Plánovanieprispôsobíme sa potrebám
  • Korektúra prekladovrodenými hovorcami
  • CAT nástrojepočítačom podporované preklady
  • Donášková službabezplatné doručenie úradných
    prekladov
  • 40 svetových jazykovaj netradičné jazyky
  • Superlegalizáciazabezpečíme komplet servis

Naše služby

 

Tlmočenie

Konzekutívne tlmočenie

- tlmočník tlmočí tlmočeného po jednotlivých úsekoch, vždy po ukončení vety resp. myšlienky. Takýto druh tlmočenia je časovo náročný a podujatie sa dvojnásobne predĺži. Je využívané prevažne pri obchodných stretnutiach, schôdzkach, sprevádzaniach a pod.

Simultánne tlmočenie

- tlmočník hovorí zároveň s rečníkom, s využitím tlmočníckej techniky alebo v tesnej blízkosti poslucháča. Je využívané prevažne pri konferenciách, kongresoch, prednáškach, školeniach a pod.
Pri simultánnom tlmočení sú potrební vždy dvaja tlmočníci, ktorí sa striedajú v pravidelných intervaloch približne 20 až 30 minút. Simultánne tlmočenie môže prebiehať buď s technickým zariadením, alebo bez neho.

S technickým zariadením sa môže realizovať buď klasické kabínkové tlmočenie, alebo pilotáž, inak nazývané aj tlmočenie cez tretí jazyk.

Bez technického zariadenia sa simultánne môže realizovať buď šušotáž, alebo tlmočenie z listu.

Tlmočnícka technika

Pre simultánne tlmočenie zabezpečujeme aj tlmočnícku techniku: tlmočnícka kabína, účastnícke prijímače (slúchadlá), mikrofóny, ozvučenie priestorov a ďalšie pomôcky.

Úradné tlmočenie

- môže vykonávať iba tlmočník so súdnou pečiatkou. V prípade, že potrebujete tlmočníka na úkony, ako je napríklad svadba alebo súdne pojednávanie, vieme pre vás zabezpečiť úradné tlmočenie tlmočníkom, ktorý je na to oprávnený.

Kontaktujte nás

Vertere - jazykový servis, s.r.o.

Rýchly dopyt

Základné informácie:

Naše prekladateľské služby v sebe ponímajú mnoho odborných oblastí, z ktorých možno spomenúť ekonomiku, právo, techniku, cestovný ruch, medicínu a pod. Radi by sme do Vašej pozornosti vyzdvihli i preklady webových stránok a medzinárodných portálov.

Naše služby: preklady, tlmočenie, lokalizácie, CAT nástroje, firemná jazyková výučba, DTP
Na stiahnutie: Všeobecné obchodné podmienky sprostredkovania